ISO

O firmie

O firmie

Historia

Ideologia stworzenia centrum inżynieryjnego, które łączy w sobie naukowe myśli różnych szkół ZSRR sięga początków końca lat 80-tych XX wieku. Właśnie w ten czas staje wiadomo, że przed energetyką powstaje coraz bardziej aktualne pytanie radykalnego odnowienia urządzenia. To było możliwym dzięki szerokiemu rozpowszechnianiu techniki komputerowej, pojawieniu się nowych metod obliczania oraz tworzenia konstrukcji. Nieproste lata 90 dla krajów byłego Związku Radzieckiego przesunęły realizacje tego planu. Dopiero w okresach stabilnego rozwoju, które nastąpiły w 2000-ch, stała możliwa planowa praca nad stworzeniem projektów, które zawierały najbardziej udane rozwiązania techniczne trzech głównych zakładów budowy turbin ZSRR: Leningradskiego Metallicheskiego Zavodu, Uralskiego Turbomotornego Zavodu oraz Charkowskiego zakładu produkcji turbogeneratorów.

Czas nie stoi w miejscu, wraz z pojawieniem się centrów do obróbki matali nowej generacji zniknęły prawie wszystkie ograniczenia w realizacji inżynieryjnych pomysłów w metalu, a rozwój trójwymiarowego projektowania dał nowy impuls do stworzenia całkowicie nowych konstrukcji urządzenia energetycznego.

Inżynieria

. Głónym kierunkiem działalności firmy jest wykonanie projektów modernizacji turbin parowych. W zależności od wielkości zadania, projektowanie odbywa się jak własnymi siłami, jak zarówno za pomocą zaangażowanych współpracowników.

Dla rozwiązania wysoce wyspecjalizowanych zadań współpracujemy z unikalnymi i wyjątkowymi profesjonalistami. Takie podejście wielokrotnie podwyższa efektywność oraz poziom podejmowanych decyzji.

Na dzień dzisiejszy, wykonywane są projektowania turbin parowych, wymienników ciepła, automatyzacji systemów sterowania procesami technicznymi (przyrządów kontrolno-pomiarowych i automatyki), rurociągów instalacji turbinowej, wykonywane są obliczenia cieplne, obliczenia wytrzymałości i dynamiki gazu, dokonywanie wydania dokumentacji eksploatacji, warunków technicznych.

Kierownictwo

Dyrektor generalny „Technoprojekt” ZSA
Gudkow Jewgenij Nikolajewicz

Wykształcenie
- „Katedra parowych i gazowych turbin” Leningradzkiej Politechniki (Państwowy Uniwersytet Politechniczny w Sankt Petersburgu)
- Aspirantura Politechniki Leningradzkiej (Państwowy Uniwersytet Politechniczny w Sankt Petersburgu)

Doświadczenie zawodowe
- „Dział obliczeń turbin parowych” Leningradsky Metallichesky Zavodbr />
- Działy marketingu, turbin parowych i gazowych firmy Siemens, Berlin, Mülheim (Niemcy)
- Dział turbin parowych” Centrum Inżynieryjnego „Energomasz”, Sankt Petersburg
- „Teploenergoserwis-Sankt Petersburg” ZSA – dyrektor generalny.Konstruktor generalny „Technoprojekt” ZSA
Gudkow Nikolaj Nikolajewicz

- Laureat Nagrody Rządu Federacji Rosyjskiej
- Kandydat nauk technicznych

Krótka biografia
Przez ponad 30 lat pracy w Leningradskim Metallicheskim Zavodzie (LMZ) Gudkow N N zaczął od inżyniera-konstruktora biorąc bezpośredni udział w rozwoju prawie wszystkich projektów turbin parowych produkowanych przez LMZ, do Głównego Konstruktora Biura Projektowego «Turbina» i generalnego konstruktora turbin gazowych i parowych «LMZ» SA. Później Gudkow zostaje dyrektorem serwisu «Siłowyje masziny» O.S.A i generalnym konstruktorem grupy firm «Teploenergoserwis». Dziesiątki patentów i świadectw autorskich, setki artykułów naukowych i bogate doświadczenie w projektowaniu urządzeń energetycznych jest jednym z gwarantów jakości wytwarzanych produktów.

Opracowania naukowo-badawcze

Jednym z głównych kierunków działalności firmy jest ciągłe udoskonalenie konstrukcji urządzeń do turbin parowy. W ramach współpracy z głównymi instytutami projektowymi i naukowo-badawczymi przeprowadza się wiele optymalizacyjnych obliczeń części przepustowych turbin oraz ich elementów konstrukcyjnych. Dużą uwagę przywiązuje się do obliczenia systemów rozrządu pary, wymiennika ciepła, rurociągów, fundamentów, schematów elektrycznych, układu kierowniczego itd.